powrót

Sezon 2016 rozpoczęty!

Udostępnij:
Foto: FamilyAdventure

Trzydzieści załóg stawiło się na starcie pierwszej tegorocznej edycji naszej offroadowej zabawy AŚ 4x4 Family Adventure w hotelu Jan Sander w Aleksandrowie Łódzkim. Jak zwykle uczestnicy FA rywalizowały na łatwiejszej trasie turystycznej oraz bardziej wymagającej adventure.

W sobotę rano rozpoczęła się rywalizacja w terenie. W tym roku zawodnicy zostali podzieleni na zespoły. W skład każdego z nich wchodziły trzy załogi. Jak zwykle przygotowaliśmy dwie trasy. Łatwiejsza z nich, turystyczna, jest przejezdna dla każdego SUV-a lub crossovera z napędem na cztery koła. Adventure była przeznaczona dla kierowców z większym doświadczeniem w jeździe offroadowej, którzy dysponowali samochodami lepiej przystosowanymi do pokonywania przeszkód terenowych. Rywalizacja była zacięta, ale w trudnych momentach zawsze można było liczyć na pomoc innych uczestników. Przydawały się rady i podpowiedzi, zwłaszcza podczas pokonywania trudniejszych fragmentów trasy.

Wszystkie ekipy uczestniczyły w próbach przygotowanych przez partnerów naszego cyklu AŚ 4x4 Family Adventure. Liczyła się współpraca zespołu, która była gwarancją sukcesu i uzyskania najlepszego wyniku. Uczestnicy rywalizacji byli premiowani specjalną zlotową walutą.

Podczas imprezy każdy uczestnik mógł skorzystać z podpowiedzi instruktorów jazdy terenowej z Mitsubishi. Trafność ich porad można było natychmiast sprawdzić w terenie. Na specjalnie wytyczonym torze offroadowym zawodnicy testowali możliwości terenowe Pajero oraz nowego pikapa L200.

Sobotnie zmagania zakończył wspólny grill, który był świetną okazją do podsumowania całodziennej rywalizacji. W przyjacielskiej atmosferze można było przeanalizować ewentualnie popełnione na trasach błędy i sposoby na najbardziej skuteczne pokonanie najtrudniejszych fragmentów tras.

Niedziela to tradycyjnie czas przeznaczony na turystyczne atrakcje. Uczestnicy pierwszej tegorocznej imprezy mieli okazję bliższego poznania Łęczycy. W programie było zwiedzanie zamku oraz obiektu , który nie jest dostępnego publicznie, a mianowicie nieczynnego od kilku lat łęczyckiego więzienia.

Niedzielne popołudnie to zawsze czas ogłoszenia wyników zmagań na trasach. Zwycięstwo w klasie turystycznej przypadło tym razem w udziale zespołowi HOTEL, w którego skład weszły załogi: 101 - Ryszard Łaski, 107 Artur Sitek i 115 - Mariusz Socha, drugie miejsce zajęła ekipa BRAVO (104 - Aleksander Rymiszewski, 112 - Rafał Kołodziej, 116 - Rafał Skowroński), a trzecie MIKE (106 - Izabela Białek, 110 - Arkadiusz Krauze, 111 - Honorata Bella). W klasie adventure pierwsze miejsce przypadło zespołowi ALPHA, (204 - Jacek Błaszczak, 206 - Wojciech Ptasiński, 214 - Mariusz Esmont), druga była ekipa ECHO, (201 - Hubert Slok, 210 - Anna Bilińska "Lelutki" 213 - Krzysztof Strzelecki), a trzecia NOVEMBER (203 - Maciej Barzdo, 205 - Janusz Żółtowski, 207 - Dariusz Tyszkiewicz, 209- Michał Rytelewski.)

Zmagania na ziemi łódzkiej były rozgrzewką przed kolejnymi tegorocznymi imprezami Family Adventure. Już 10 czerwca spotkamy się na malowniczych Pałukach. W drugi weekend września – 9-11.09 – natomiast zapraszamy na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Z kolei 7 października będziemy penetrować skąpany w jesiennych barwach Dolny Śląsk.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zobacz galerię
Pobierz galerię
Udostępnij:
Żródło: Auto Świat
Zobacz również:
Mapa Imprez
Zgłoś się już dziś
Wybierz lokalizację, Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora i wyślij swoje zgłoszenie.
mapa 4x4
Partnerzy
Organizatorzy